Khedira-agent til forhandlinger i London?
Sami Khedira kan være på vej væk fra Real Madrid, selv om han fik 74 minutters spilletid i gårsdagens træningskamp mod Fiorentina.
I hvert fald melder flere engelske medier, at tyskerens agent er i London, hvor der angiveligt forhandles med Arsenal og Chelsea om en kontrakt.
Sami Khedira har kontrakt-udløb næste sommer og derfor er det sidste chance for Real Madrid, hvis man vil have penge for tyskeren, som man trods længerevarende forhandlinger ikke har fået forlænget med endnu.
Det er sandsynligvis især Chelsea, som er interesseret og det var da også netop José Mourinho, som i sin tid hentede den tyske midtbanespiller til Real Madrid og der spekuleres i, at The Special One ønsker at hente Khedira gratis næste sommer.
