Real Madrid hylder Cristiano Ronaldo kl. 13.00

Real Madrid betragter onsdagens to Cristiano Ronaldo scoringer som de to mål, der er nok til at overtage klubrekorden for flest scorede mål fra Raúl.

 

Derfor hylder man i dag den fantastiske portugisiske målscorer på Estadio Santiago Bernabéu kl. 13.00 efter formiddagstræningen og med til hyldesten vil være Cristiano Ronaldos familie og langt de fleste af hans holdkammerater, bortset fra dem, som allerede er tilsagt til andre offentlige arrangementer af klubben.

 

Med hyldesten ønsker man at vise Cristiano Ronaldo, at man er begejstret for at have en angriber, som blot har behøvet lidt mere end 6 sæsoner til at skrive sig ind i klub-historien.

 

Seancen kan følges direkte på Marca og realmadrid.com kl. 13.00.

 

Madridista.dk er lige så begejstret for Cristiano Ronaldo, men i lighed med AS vælger vi at følge kamp-rapporterne og derfor har Cristiano Ronaldo fortsat "blot" udlignet Raúls rekord, hvilket naturligvis ikke gør bedriften mindre, men der mangler fortsat et mål for at rekorden bliver hans alene. Det mål håber vi kommer i weekenden.

Seneste artikler...