James vender tilbage til Real Madrid d. 29. juli
James Rodriguez, der stadig er Real Madrid-spiller, vender tilbage til holdkammeraterne for at begynde sin pre-season, d. 29. juli.
Klubben har ikke travlt med at komme af med James, der har været på ferie siden d. 28. juni, hvor Colombia røg ud af Copa America, og man er klar over at der er lang tid tilbage af transfervinduet.
Napoli har forsøgt at hente colombianeren, dog kun på en lejeaftale, og man er kun interesseret i at komme af med ham, hvis det er på en permanent aftale.
Man er villige til at forhandle med eventuelle interesserede klubber, deriblandt lokalrivalerne fra Atletico.
Alle muligheder er i øjeblikket åbne for spilleren, og det er angiveligt heller ikke umuligt at James bliver i Real Madrid i den kommende sæson.
