Julen Lopetegui i kontakt med James om tilbagevenden
I går kunne AS via sin afdeling i Colombia berette, at James ikke vender tilbage til Real Madrid til den kommende sæson, men det skal alligevel være det, som Real Madrid arbejder på at få til at ske.
Ifølge Marca har Julen Lopetegui nemlig haft en snak med offensiv-spilleren, som han gerne vil indlemme i truppen til den kommende sæson og han har derfor bedt James om at tage en snak med Bayern München-ledelsen om at få lov til at returnere til den spanske hovedstad.
Og eftersom Bayern München har fuld råderet over James i den kommende sæson også, vil det være helt afgørende, at man kan lande en aftale med den tyske klubs sportslige ledelse og her kan James blive en vigtig brik.
Colombianeren har tidligere udtalt, at Real Madrid var hans drømmeklub og han skal efter sigende være mere end villig til at vende tilbage til Estadio Santiago Bernabéu, hvor man fortsat holder meget af ham.
